Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 20.05.2019, 05:29

ФІЗИКА

Картинка смайлик
Меню сайту
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформація

Винаходи людства

 

Винаходи людства

• Громовідвід був винайдений одним з батьків-засновників США, Бенджаміном Франкліном, в 1752 році? Вірніше, це загальноприйнята версія. Насправді  ідея захисту від небесної електрики не нова, і способи відводу блискавок існували задовго до Франкліна. Ось, наприклад, у Стародавній Греції моряки закріплювали на вершині щогли меч, до ручки якого прив'язували мотузку, а інший її кінець опускали за борт - так і рятувалися від блискавки в море. Але саме конструкція, запропонована Бенджаміном Франкліном - цією різнобічною людиною (учений, дипломат, політичний діяч), використовується до цих пір. А ось, наприклад, паперовий змій з металевою спицею, за пропозицією француза Жака Рома, що запускається для захисту будинку під час грози, не прижився.

 

• Таке просте пристосування, як канцелярська скріпка, було винайдено відносно недавно - в 1899 році? А «батьком» незамінного тримача аркушів паперу став норвежець Юхан Волер, математик і винахідник. За спогадами сучасників, скріпку придумав він мимохідь. Справа в тому, що одного разу він сильно вліз в борги. Озирнувшись, помітив шматок сталевого дроту, з яким і вирішив поекспериментувати. Скрутив її - і отримав патент відразу на кілька варіантів скріпок. Ця перша скріпка була трикутною. Патент приніс Юхану достатньо грошей, щоб розплатитися з боргами.

А як же скріплювали папір до скріпок? Стрічками, просмикнутими в надрізи і отвори в листах, пізніше - швейними шпильками. Невідомо, скільки пальців прокололи нещасні секретарки, але скріпки в офісах припинили проколювання паперу і кровопролиття. Уже в 1900 році скріпки стали випускати в США, а британська фірма Gem Manufacturing, надала трикутній скріпці Волер вид класичного подвійного овалу.• «Криваву Мері» - один з найвідоміших коктейлів, придумали ... в Парижі? Якось не в'яжеться витончена Франція і горілка, чи не так? І дійсно, творець коктейлю працював в паризькому барі, основними клієнтами яких були не французи, а американські громадяни. В 20-х роках XX століття американець Фернанд Петіо був барменом в паризькому барі «Harry's New York». Одного разу він змішав в бокалі порівну горілку і томатний сік. Назву «Кривава Мері» запропонував один з відвідувачів, в пам'ять про Мері з міста Чикаго. А «кривава», тому, що дівчина частенько відвідувала тамтешній бар «Ковш Крові». Ностальгуючи по Америці, рідним барам, по дівчатам, співвітчизники підхопили назву.

У 1934 році Фернанд повернувся в Нью-Йорк і влаштувався на роботу в бар Кінг Коул. Власникам фірмовий коктейль нового бармена сподобався, але назва шокувала. Однак відвідувачі все одно замовляли Мері. А незабаром розійшлася чутка, що «Кривава Мері» відмінно похмелялася! Виручка, за рахунок «поправляючих здоров'я» відвідувачів подвоїлася! Тепер з назвою змирилися всі.• А чи знаєте ви, що пневматичні шини винайшов ветеринар? Ветеринаром цим був англієць Джон Данлоп. Він практикував в Белфасті. Сам багато їздив на велосипеді по околицях, виконуючи свої обов'язки, а його син катався на триколісному велосипеді. Тоді по краю обода закріплювався вузький шар гуми для амортизації. Але не дарма велосипед звали «костотряс» - на каменях  дуже трясло, а в землі колеса провалювалися. Дивлячись на сина, Данлоп вирішив модернізувати колеса, зробивши хід м'якше, і щоб на доріжках не залишалося борозен від коліс. Диск колеса обернув декількома склеєними шарами гуми, в які накачав повітря. Син був у захваті. Хід велосипеда став легким, колеса не грузли, а тряска зникла.

Місцевий торговець велосипедами допоміг Данлопу в отриманні патенту. В липні 1888 винахід було зареєстровано. Цікавий факт: Данлоп отримав патент і на вентиль. Як справжній лікар, він описав його як маленький отвір, подібне «вузькому каналу, який створює прохід в кишечнику».

 

• Візок для покупок, який так  полегшує шопінг, винайшов в 1936 році власник продовольчого магазину Piggly-Wiggly Сільван Голдман? Ця гідна людина дійсно дбала про зручність покупців. І знайшов спосіб допомогти клієнту придбати більше товару.

В Piggly-Wiggly як тільки співробітники помічали, що кошик у покупця заповнений, відразу ж замінювали його порожнім. Але треба було знайти більш ефективне рішення. І воно було знайдено. Згідно з найпоширенішою версією, одного разу Голдман побачив, як покупець поставила важку сумку на машинку, яку котив на мотузочці її син. Еврика!

Через рік Сільван Голдман представив новинку покупцям. В суботній день поруч з корзинами розташувалися новинки на коліщатках. Винахід спочатку привернув увагу тільки літніх людей. Молоді люди побоювалися виглядати смішно з візками. Але п'ятеро таємно найнятих добровольців розсіяли сумніви. Три жінки і двоє чоловіків цілий день роз'їжджали по магазину з навантаженими товарами візками.


• А чи знаєте ви, що в світі є людина, яка була особисто удостоєна і Нобелівської і Шнобелівської премії? Андрій Гейм, голландський фізик, що народився в 1958 році в місті Сочі, у 2000 році отримав Шнобелівську премію за використання магніту для демонстрації можливості левітації жаб. Цю премію він отримав спільно з сером Майклом Беррі.

 

• Чи знали ви , що колесо може бути і квадратним ?
Це довів американець Альберт Сфредд , оформивши патент на такий оригінальний винахід в 1959 році. Машина з незвичайними колесами впевнено їхала по бруду , снігу та піску зі швидкістю до 55 км / год. Колеса встановлені на осях так , щоб квадрати були повернуті відносно один одного на деякий кут .

 

• Житель Німеччини стверджує , що винайшов машину , яка випрямляє банани. Карл Фрідріх Ленце стверджує , що у нього вже повно заявок від людей , які хочуть їсти виключно рівні банани. Сам винахідник називає їх банани - сигари.

 

• Винахід телебачення не можна пов'язувати з кимось  одним , справа в тому що різні складові телебачення були винайдені різними людьми в різні роки , але можна точно сказати що перша телевізійна станція вийшла в ефір у Чикаго 12 червня 1928 .

 

• Важко уявити собі сучасний світ без антибіотиків , скільки життів вдалося врятувати за допомогою них , а почалося все з відкриття пеніциліну. Вперше пеніцилін був відкритий у вересні 1928 року, в госпіталі святої Марії в Лондоні і першовідкривачем був доктор Олександр Флемінг .

 

• Вперше електрику виділив давньогрецький вчений Фалес , він потер бурштин об шерсть і отримав розряд. Звичайно  було ще дуже далеко до практичного використання електрики , але перший крок був зроблений , чоловік виявив цей феномен , а згодом і поставив його собі на службу.

 

• Південноамериканські індіанці для отримання гумового взуття просто умочували ноги в свіжий сік гевеї - рослини , з якої отримують каучук. Застигаючи , сік перетворювався на непромокальні « калоші ».

 

• Термометр винайшов Галілео Галілей в 1607 році.

 

• Англієць Роджер Бейкон винайшов лупу в 1250 році.

 

• Кормове кермо для судів було винайдене китайськими майстрами ще в першому столітті нашої ери. У Європі це пристосування було застосоване лише в XIII столітті, до цього корабель утримувався на потрібному курсі за допомогою бічних весел.

 

• Для кіноіндустрії виготовляються пластикові кольчуги , оскільки вони легші і дешевші металевих . Для фільму «Володар кілець » було зроблено кілька тисяч таких кольчуг .

• Круасан був винайдений в Австрії

 

• Попкорн був винайдений ще ацтеками

 

• Жалюзі були винайдені в Японії

 

• Тачку винайшли в Китаї

 

• Розчинна кава була винайдена в 1901 році

 

• Електричний стілець був винайдений стоматологом

 

• Електрична зубна щітка була винайдена в 1939 році

 

• Ісаак Ньютон винайшов котячі дверцята

 

Фізика цікава та корисна

Що може бути цікавіше за вивчення явищ природи і дивовижних фактів про навколишній світ? Саме фізика займається вивченням таких фактів і це ще один самий цікавий предмет зі шкільної програми. Але, незважаючи на те, що в наш час люди (і навіть діти) багато чого знають про фізику, вони, виявляється, ще багато чого не знають. Саме рішення задач з фізики дає нам навик осмисленого, підготовленого життя.

Ось, наприклад те, що композитор Бетховен був не просто глухий, він був приголомшливо винахідливий. «Ну як глухий людина могла написати геніальні твори?» – Запитаєте Ви. А ось так: він брав свою тростину і один кінець приставляв до рояля, а другий – до своїх зубів. Таким чином, звук перетворювався на сильні, важкі удари, які доходили до його здорового внутрішнього вуха. Таке явище можна випробувати на собі – візьміть в зуби механічні годинники і заткніть собі вуха.

А чули Ви про Бермудський трикутник? Куди ж зникають люди з корабля, коли він запливає в нього? Виявляється, що вітер відбивається від довгих хвиль океану і породжує інфразвук, який просто згубно впливає на людську психіку. Від такого звуку люди просто несвідомо впадають в паніку і самі викидаються за борт.

Рота солдат йдучи по мосту, крокуючи в ногу, можуть його зруйнувати. Пояснюється це тим, що солдати, одночасно крокуючи в ногу, створюють резонанс. І таких випадків було чимало, ось чому строю солдат, які збираються йти по мосту, віддається наказ йти не в ногу.

Пляшку з вином можна запросто відкрити за допомогою черевика і стіни. Берете черевик (або інший м’який предмет – газету, складену в кілька разів; книгу), притуляєте його до стіни і рівно перпендикулярно вдаряєте дном пляшки об черевик. Але не об носок черевика, а в ту частину, де в ньому знаходиться п’ята. Може бути, що вдарити потрібно буде кілька разів, поки не з’явиться частина пробки з шийки. Іншу частину дістаєте рукою. Але будьте гранично обережні – при неправильному проведенні експерименту пляшка може розбитися, так що в перший раз попередньо загорніть її в рушник.

Насправді те, що Ейнштейн у школі вчився на трійки – не зовсім правда. Він ще в зовсім юному віці виявляв таланти в математиці і дуже добре знав її за межами школи. Причиною завалу при вступі до Швейцарської школу Цюріха був недобір необхідних балів з інших дисциплін. А результати з фізики та математики були найвищими. Але, взявшись за «підтягування» предметів, які не добрали балів, він через рік вступив до Швейцарської школи і став її студентом.

Подивитися, що відбувається по той бік матового скла, допоможе шматочок скотчу. Нерівна поверхня матового скла розсіює світло, тому ми бачимо тільки силуети предмета. Але якщо наклеїти на нього скотч, то його клейова сторона розрівняє цю поверхню. Якщо скло матове з двох сторін – фокус не вдасться.

Існує ще необмежена кількість цікавих фактів. І якби всі ті великі люди не вчили фізику, не було б усього того цікавого, що ми знаємо. Саме рішення задач дає зрозуміти необхідність вироблення законів-тверджень, законів-заборон і абсолютних законів для себе, суспільства і людської культури.

 

 

Цікаві факти про блискавки

Блискавка – це найпотужніший іскровий розряд в атмосфері. Проявляється світловим спалахом і громом. Суть природного явища в наступному. Якщо пояснювати просто, то під час грози в грозових хмарах накопичується електричний заряд однієї полярності. При гарній провідності атмосфери, яка зазвичай і буває в грозу (відбувається іонізація повітря), відбувається так званий електричний пробій повітря. Тобто виникає канал, по якому йде електричний струм від заряджених хмар до нульового потенціалу землі. Нерідко блискавка виникає між хмарами, що мають різні електричні заряди. Електричний струм в каналі блискавки досягає 100 тис. Ампер, а напруга 1 мільйона Вольт. Особливо в фізику процесу ми вдаватися не будемо, розглянемо лише цікаві факти про блискавки.

На нашій планеті є аномальні за кількістю появ блискавок місця. На Африканському континенті самою наелектризованою країною вважається Кенія, і не марно. Там блискавки величезних розмірів виникають протягом 2/3 року. Тобто 200 днів у році. У цій країні щорічно від ударів блискавок гине більше сотні людей і кілька сотень тварин. Вважається, що винне в такій надмірній електричній активності озеро Вікторія, над яким і виникають грозові хмари.

До речі, на нашій планеті є не тільки аномальні в плані утворення блискавок місця, але і так звані «гнізда блискавки» – конкретні місця частого або регулярного потрапляння блискавок. Вважається, що «гнізда» утворюються в місцях, де занижений електричний опір землі – де великі поклади металу біля поверхні. За однією з легенд, грабіжники курганів стежили протягом певного часу, в який з курганів блискавка б’є частіше – це, як правило, і було місце поховання золотих і срібних прикрас.

Серед людей також зустрічаються особливо невдачливі в цьому плані люди. Наприклад під час Першої Світової війни канадського офіцера Саммефорда блискавка била аж … 4 рази. Причому третій був для нього фатальним, а четвертий раз удар блискавки припав на міське кладовище, точно в те місце де і був похований офіцер. Інший невдаха теж із США потрапив до Книги рекордів Гінесса, тому, що пережив аж … 7 прямих влучень блискавки.

Є також місця на планеті, де блискавки трапляються не частіше одного-двох разів за два роки. Наприклад, місто Санта-Марія в штаті Каліфорнія США. А, приміром, у Єгипті грози трапляються всього лише раз на дві сотні років.

 

Цікаві факти про фізику

Здавалося б, нкстільки серйозна наука як фізика, але і в ній знайдеться безліч цікавих та пізнавальних фактів.

Багато кому відома посудину під назвою «чаша Піфагора». Сконструйована вона так, що якщо налити в неї рідину більше певної позначки, пити буде нічого – все просто витече назовні. Для створення цього ефекту було застосовано принцип сполучених посудин. Помірність – гарна якість!

Не всі знають, чому не можна купатися під час грози. Так як вода є чудовим провідником електрики, завдяки розчиненим у ній різних мінеральних солей, ймовірність попадання блискавки досить велика. Якщо ж вода дистильовану, то вона, навпаки, перетвориться на діелектрик.

Колір райдужки людського ока варіюється від майже чорного – до світло карого. Це обумовлено певною кількістю забарвлюючого пігменту – меланіну. При його пониженому вмісті короткі хвилі спектру відображаються оболонкою ока, а не поглинаються нею. Це так зване рилеєвське розсіювання світла. Саме тому ми можемо спостерігати таке розмаїття райдужних оболонок. Сині, зелені, сірі, коричневі – світ прекрасний у своєму різноманітті!

А чи знаєте ви про те, що по міських трасах, де проходять гонки на болідах, каналізаційні люки приварюються до обода? Робиться це тому, що на високих швидкостях між днищем спортивного боліда і дорогою створюється дуже низький тиск, якого достатньо для того, щоб підняти кришку. Щоб уникнути нещасних випадків і було прийнято таке рішення.

Щоб відрізнити сире яйце від звареного потрібно крутанути його на гладкій поверхні. Зварене яйце буде швидко і тривало обертатися. На відміну від нього сире яйце практично не обертається. Якщо зварене яйце раптово зупинити пальцем, воно швидко зупиниться. Сире ж яйце, після того як різко прибрати палець, ще трохи продовжуватиме обертання. Обумовлено це тим, що круте яйце обертається як єдине ціле, а у сирого – вміст рідкий, слабо пов’язаний з шкаралупою. Тому, коли починається обертання, рідкий вміст через інерцію спокою відстає від обертання шкаралупи і гальмує рух.

Цікаві факти про Галілея

Галілео Галілей – ім’я, знайоме нам ще з шкільних часів, його праці і відкриття змінили безліч наукових сфер.

Галілей відомий, насамперед, як італійський фізик, механік і астроном, також це один із засновників природознавства, і далеко не всі знають, що Галілей – поет, мудрий знавець мови і літератури, критик. Основними відкриттями вченого вважають ідею застосування маятників, винахід гідростатичних ваг, теоретичні основи механіки, створення нової моделі телескопа і системи наукових астрономічних спостережень. Також Галілео належать безліч інших значущих відкриттів в науковому світі, але про це можна легко дізнатися навіть зі шкільних підручників, тому вашій увазі пропонується кілька маловідомих, але від цього не менш цікавих фактів про Галілея.

Галілей вивчав нічне небо за допомогою телескопа, він перший опублікував наукове відкриття про небесні тіла, але воно вважалося настільки вражаючим, що люди не вірили вченому. Більше того, за свої дослідження вчений піддавався численним гонінням з боку церкви, дійшло до того, що під кінець життя йому було заборонено залишати стіни будинку і тим більше поширювати чутки про те, що Земля таки рухається.

А ось ще кілька не менш цікавих фактів про Галілея:

  • Після смерті Галілея переслідування церквою не припинилися, сам папа заборонив ховати вченого в сімейному склепі у Флоренції. Його поховали без пам’ятника і без проведення похоронної церемонії в Арчетрі.
  • Галілей – перший, хто розглянув на Місяці гори за допомогою власної моделі мікроскопа. Він побачив, що Чумацький шлях складається з окремих зірок. Помилково вважати, що Галілей винайшов перший мікроскоп, він насправді удосконалив прилад, що з’явився в Голландії, зрозумівши його суть, і зумівши зробити за допомогою нього справжні значні відкриття.
  • Важливою подією для сучасників Галілея було відкриття чотирьох супутників у Юпітера, які отримали назву «Медічійські зірки» на честь синів покровителя Галілео – Фердинанда Медічі. Сьогодні це так звані «Галілеєві супутники».

 

 

Картинка смайлик>
Вхід на сайт

Пошук
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Календар
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Калькулятор
Укоротить ссылку

Copyright MyCorp © 2019